טיפול בכאבי גב וצוואר

כאבי גב הוא אחד מהבעיות המוכרות והנפוצות בעולם, ו-1 מכל 5 סבל מכאבי גב במהלך חייו. והם הסיבה העיקרית בארץ להפסיד ימי עבודה.

כאב הגב מלווה במגבלה והתשה ,"גב תפוס" גורם לגופנו תוך ימים בודדים, מהרגע שמופיע, הוא מעלה חששות, ייאוש וחרדה ומשפיע על המצב הנפשי גם הוא יוצר מעגל מכושף, שגורם לאיבוד שליטה על חיינו.

כאבי גב מופיעים כדי לסמן לנו על בעיה מסוימת שצריך לפתור והם לא כאן כדי להישאר ומה שזה אומר: כמעט כל כאבי הגב מגיבים לטיפול ועוברים, חלקם יחזרו בעתיד ולרוב הטריגר שלהם יהיה, מתח והתשה, או בעקבות פעילות גופנית חריגה.

מהם גורמים לכאב גב תחתון?

1. גיל - כאבי גב תחתון (ובכלל) שכיחים יותר ככל שמתבגרים, והם מופיעים לראשונה בדרך־כלל אחרי גיל 30.
2. חוסר בפעילות גופנית
3. ישיבה ממושכת
4. הרמת משאות כבדים
5. השמנה
6. הריון
7. עישון
8. צריכת אלכוהול
9. דיכאון וחרדה
10. פעילות גופנית לא נכונה או פעילות יתר
11. עייפות וחוסר שינה
12. יציבה לקויה

Back Massage

ומה עם הצוואר?

מאז שאנו חיים בעידן המסכים  אנו מבלים שעות ארוכות מול המחשב, בבית ובמשרד ללא תמיכה נאותה לצוואר ואם נוסיף את הסלולרי תופעת כאבי הגב והצוואר החריפה. אנשים רבים אינם מודעים לכך שמבט ממושך בסלולרי , הצוואר מוטה כלפי מטה, מפעיל לחץ עצום על הצוואר וגורם לשחיקה מצטברת.

הטיית ראש כזו יוצרת עומס של כ - 20 ק"ג על החוליות הצוואריות מה שיוביל לכאבי צוואר כרוניים.

אז איך נטפל?

את הטיפול נתחיל בתשאול שיוביל לאבחנה הטיפולים משתנים ממטופל למטופל וזה כל היופי. והשילוב האהוב עלי בקליניקה הוא דיקור ושיאצו.

יהיו טיפולים שנשלב חימום מיוחד - מוקסה שמו, יהיו טיפולים שנשלב אלקטרו טנס על מחט, שילוב של צמחי מרפא. את המטופלים שלי אני מציידת הביתה בתרגילים מצולמים, לחיזוק הגב או הצוואר ולהקלה והגדלת טווחי התנועה.

תמיכה זו תסייע להפחית את הנטייה להישנות וחזרה של הבעיה.

חשוב לי שתמיד יהיה למטופלי ארגז כלים. 

  • Whatsapp Link

 לתיאום טיפול השאירו פרטים או שלחו הודעה

  • Whatsapp Link
  • Facebook

 © כל הזכויות שמורות לאסתר בוירסקי 2020