top of page
דיקור סיני

דיקור סיני, צלילים ודימיון מודרך

לאיזון והרמוניה בין המערכת הגופנית, הנפשית והרוחנית

בשיטת טיפול מיוחדת שפיתחתי אני משתמשת בכוחה המרפא של המוזיקה באמצעות צלילים תוך כדי טיפול בדיקור סיני, במגע ובדמיון מודרך.

 

בזמן הטיפול אני משמיעה צלילי גונגים ופעמונים הגורמים לקשת של תחושות פיזיות המשפיעות באופן מיידי על האדם ובכוחם לשנות את הדופק, להוריד לחץ דם ולאזן את מערכות הגוף.

 

השילוב בין נקודות דיקור וצלילים הרמוניים יוצר חוויה בעלת עוצמות יוצאות דופן.  עוצמת פעילותן של הצ'אקרות והאנרגיה האצורה בהם מתעוררת בכדי לייצר איזון והרמוניה בין המערכת הגופנית, הנפשית והרוחנית.

 

הטיפול במגע ובצלילים בשילוב דמיון מודרך וסמלים פורץ חסימות אנרגטיות אל התת מודע ומאפשר להאיר את חיינו כדי להגיע לתחושה של חיבור לנפש, אחדות פנימית וכדי לחיות בהרמוניה עם עצמנו.  

 

הרפואה הסינית המסורתית היא תורת טיפול וריפוי הוליסטית עתיקת יומין שמאגדת בתוכה ידע תיאורטי וניסיון מעשי שנאסף במשך אלפי שנים.

 

היא צמחה והתפתחה מתוך התרבות והפילוסופיה הסינית והיא משלבת בין גישות ריפוי עתיקות רבות.

 

שיטות הטיפול המקובלות ברפואה הסינית כוללות דיקור, טיפול בצמחי מרפא, טיפול במגע, שיאצו טיפול במוקסה וכוסות רוח...

 

 

תפיסת היסוד של הרפואה הסינית רואה באדם מכלול שלם שמורכב מהגוף, הרוח והנפש, אשר מושפע הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית מגורמי הטבע והסביבה בה הוא חי.

 

עמודי התווך עליהם מושתתת התורה העתיקה כוללים את עקרונות היין והיאנג, חמשת היסודות, תיאוריית האיברים, הצ'י (אנרגיה) והמרידיאנים.

 

המטרה הבסיסית היא לשמור על מצב של הרמוניה ואיזון טבעי בין הכוחות הפנימיים והחיצוניים הפועלים על הגוף, כשכל הפרה של האיזון תתבטא בבעיה בריאותית ובמחלות.

 

נקודת המוצא של הרפואה הסינית היא שכאב או מחלה הם תוצאה של בעיה או חסימה בזרימה התקינה של הצ'י בגוף.

 

לאחר שהמטפל מבצע אבחון ותשאול הוא מחדיר את המחטים לנקודות הדיקור הרלוונטיות וכך הוא משחרר את החסימה שנוצרה ומשיב את האיזון לגופו של המטופל.

 

גם שימוש מוקסה, צבר עלים המכינים מצמח הלענה הידוע כצמח מרפא תורם לאיזון גופו של המטופל  וחיזוק נקודת הצ´י.

 

שיטת טיפול במוקסה הינה שיטת חימום המהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית. 

 

המוקסה מסייעת לריפוי על ידי חימום ב: מצבי קור, ייבוש לחות ובצקות, חיזוק איברים פנימיים, בעיות גניקולוגיות, חיזוק אנרגיה וטיפול בכאבי שלד- שריר כגון: כאבי ברכיים, כאבי גב תחתון, דלקות מפרקים בכל הגוף- כתפיים, קרסוליים, מרפקים.


 

צמחי המרפא הסיניים הם עוד אחד הכלים החשובים ביותר ברפואה הסינית המסורתית. השימוש בצמחים מיועד למניעה ולטיפול במחלות ובעיות רפואיות שונות.

 

חומרי הגלם המשמשים לרקיחת התרופות הסיניות כוללים גם חומרים טבעיים כמו צמחים ועשבים, איברים מן החי ומינרלים, וגם מרכיבים כימיים וביולוגיים.  

 

הרפואה הסינית ממשיכה להתפתח ולהתאים עצמה למחלות ולמצבים של ימינו. מגוון כלי האבחון והטיפול שאני מציעה הוכחו כיעילים הן בתור טיפול מונע והן בריפוי של מגוון רחב של מחלות. 

 

אז במה מטפל דיקור סיני?

 

הטיפולים בהם אני מתמחה ומטפלת ברפואה סינית הם מגוונים וכוללים: טיפול בכאב, כאבי שלד, פיברומילאגיה, כאבי פרקים, בעיות אורטופדיות שונות, כאבי ראש ומגרנות, בעיות פוריות, כאבי מחזור, טחורים, תופעות גיל המעבר, עליה במשקל והרזיה, גלי חום, מצבי רוח, הפרעות שינה, דלקות שונות ודלקות בדרכי השתן, אלרגיות, הצטננויות, סינוסיטיס, אסטמה, לחץ דם גבוה, סוכרת, דיכאון/ חרדה,  גמילה מעישון, חיזוק המערכת חיסונית ועוד…

 

 

לתיאום טיפול

בקליניקה בתל אביב או ברעננה

bottom of page